Second Season Step by Step competition gallery

Main winner Step by Step competition: Supawan Srinapharat — Thailand

First stage winners

Galina Shargina \ Russian Federation

Natallia Valiukevich \ Belarus

Sin Fatt See Thoo \ Malaysia

Annette Kamfer \ South Africa

Gungun Lin \ China

Second stage winners

Nataliia Kulikovska \ Ukraine

Sang Nguyen Thanh \ Vietnam

Kan Srijira \ Thailand

Nikolay Solodov \ Russian Federation

Jorge Fernandez (Tarmeño) \ Peru

Third stage winners

Carsten Wieland \ Germany

Shirin Nematzadeh \ Iran

Sergey Yakovlev \ Russian Federation

Fourth stage winners

Croigny-Manier Françoise \ France

Tatiana Majewska \ Poland

Lizaveta Antropova \ Belarus

Kam Tim Lam \ Hong Kong

Egle Lipeikaite \ Lithuania

Special Award Winners

Olga Novitskaya \ Belarus

Irina Donskova \ Belarus

Volha Valasatava \ Belarus

Svetlana Tupahina \ Belarus

Tatsiana Shved \ Belarus

Elis Panaseyko \ Belgium

Sofya Demskaya \ Belgium

Diana Avramova \ Belgium

Victor Hugo Rueda \ Ecuador

Mauri Virtanen \ Ecuador

Ülle Kuldkepp \ Estonia

Rey Catherine \ France

Victoria Sevastyanova \ Germany

Julia Zilbert \ Greece

Naznin Lalani \ India

Mahesh M. Mankar \ India

Aksshaya Venkat \ India

Pradip Biswas \ India

Farukh Nadaf \ India

Sharareh Haddadi \ Iran

Saba Shojaeizadeh \ Iran

Shiva Tayebi \ Iran

Liliya Pavlova \ Israel

Ira Zybin \ Israel

Sofia Becherucci \ Italy

Ana Radivilovič \ Lithuania

Olga Dadasheva \ Luxembourg

Lee Yan Goh \ Malaysia

Susana Abundis \ Mexico

Jan Min \ Netherlands

Julia Ustinovich \ Poland

Svitlana Lagutina \ Poland

Varvara Kurakina \ Poland

Ewelina Dydacka \ Poland

Draga Michaela Iatan \ Romania

Olga Nigulimova \ Russian Federation

Tatyana Juice \ Russian Federation

Julia Kirilina \ Russian Federation

Yuliya Mosunova \ Russian Federation

Andrey Fedoseev \ Russian Federation

Anastasia Petriaeva \ Russian Federation

Ekaterina Shilyaeva \ Russian Federation

Julia Vorobyeva \ Russian Federation

Andrey Samolinov \ Russian Federation

Ekaterina Barabanshchikova \ Russian Federation

Rekha Sinath \ South Africa

Vicente García Fuentes \ Spain

Chainarong Wirunphat \ Thailand

Mr.Siwa Inthakhot \ Thailand

Watana Kreetong \ Thailand

Tatiana Koparan \ Turkey

Oleksandr Bobryshev \ Ukraine

Halyna Otchych \ Ukraine

Kulish Tetyana \ Ukraine

Olga Soldatova \ Ukraine

Olena Bilgorodska \ Ukraine

Yana Shvets \ Ukraine

Olena Didenko\ Ukraine

Finalists