PL

Koncepcja i zasady konkursu:

„Step by Step” — międzynarodowy konkurs sztuki akwarela, zorganizowany dla artystów z całego świata.

Przede wszystkim chcemy dać początkującym artystom możliwość dokształcenia się, a profesjonalistom umożliwiamy dzielenie się doświadczeniami i umiejętnościami, jak również wprowadzenie świeżych pomysłów i nowych technik do swojej pracy.

Konkurs stanowi okazję do studiowania sztuki malowania akwarel od wewnątrz. Magia tworzenia każdego dzieła z reguły pozostaje ukryta przed widzem. W rezultacie, niezależnie od tego, czy jest to arcydzieło profesjonalisty, czy praca początkującego artysty, widzimy tylko końcowy rezultat, a proces tworzenia pozostaje „za kulisami”.

Step by Step to projekt, który pozwala odkryć etapy tworzenia prac akwarelowych o dowolnej złożoności. Tajemnice kunsztu i osobiste odkrycia artystów, autorskie kombinacje kolorów i nowe techniki koncepcyjne — wszystko to jest dostępne dla uczestników dzięki krok po kroku.

Konkurs składają się z 4 niezależnych etapów i finału. Każdy z etapów jest od siebie niezależny i trwa 30 dni.

W rezultacie, zgodnie z wynikami poszczególnych etapów, zostanie wybrana trójka zwycięzców, którzy otrzymają nagrody za 1-e­, 2-ie i 3-ie miejsce od światowej sławy producentów materiałów artystycznych. Ponadto jest zagwarantowane, że prace trójki zwycięzców każdego etapu zostaną opublikowane w katalogu najlepszych mistrzów konkursu „Step by Step” (po zakończeniu wszystkich 4 etapów). Ponadto praca trzech zwycięzców każdego etapu gwarantuje udział w walce o tytuł głównego zwycięzcy konkursu Step by Step.

Skład komisji zostanie ogłoszony dodatkowo.

Każdy artysta ma prawo do wzięcia udziału w każdym z 4-ch etapów konkursu. Wszystkie etapy konkursu są niezależne od siebie. Artysta może dołączyć do konkursu na dowolnym etapie. Na każdym etapie ma być przedstawiony nowy utwór.

Nawet jeżeli praca artysty nie została włączona do trzech, które zwyciężyły w jednym z etapów konkursu, nie może być zgłoszona do udziału w kolejnym etapie.

Po wynikach każdego z czterech etapów konkursu Step by Step zostaną ogłoszeni finaliści, których prace zostaną uwzględnione w katalogu i wezmą udział w finale konkursu. Spośród finalistów wyłoniony zostanie główny zwycięzca konkursu Step by Step, który otrzyma duży pakiet nagród od naszych partnerów artystycznych. Najlepsze prace finalistów otrzymają «Specjalną nagrodę» oraz nagrody od ART partnerów konkursu.

Koszt udziału:

Koszt uczestnictwa we wszystkich 4-ch etapach konkursu „StepbyStep”: uczestnictwo bezpłatne.

Koszt uczestnictwa w finale – 40 euro.

Każdy finalista otrzyma certyfikat uczestnictwa w międzynarodowym konkursie „StepbyStep”, katalog, prawo do udziału w losowaniu głównej nagrody od naszych partnerów artystycznych.

Na życzenie, każdy artysta, który nie dotarł do finału, może zamówić dla siebie egzemplarz katalogu. Koszt katalogu wynosi 25 euro.

Koszt wysłania katalogów nie jest wliczony w koszt uczestnictwa. Uczestnik płaci za wysłanie osobno. Możliwe jest wysłanie grupowe pod adresem kierownika Międzynarodowego Stowarzyszenia Akwarelistów (IWS) kraju.

Koszty wysyłki zależą od kraju zamieszkania uczestnika i są obliczane zgodnie z aktualnymi taryfami operatora pocztowego.

Aby wziąć udział w konkursie:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy uczestnika na stronie: artstepbystep.pl , zakładka: Application form i załaduj nie mniej niż 5 i nie więcej niż 6 zdjęć przedstawiających etapową realizację swojej pracy autorskiej, z których pierwsze zdjęcie ma prezentować początkowe wypełnienie kolorem, a ostatnie zdjęcie to gotowy utwór z podpisem.

2. Udostępnij ten post na swojej stronie FB.

3. Dołącz do grupy IWSPolandnew

4. Uwaga !!! Aby wziąć udział w konkursie, musisz wypełnić wszystkie wymagane pola „Formularz zgłoszeniowy”. Wszystkie zdjęcia muszą spełniać wymagania! ZDJĘCIA, które nie spełniają wymagań regulaminu, nie będą akceptowane.

UWAŻAJ !!!

— Format przesłanych zdjęć to jpg. Rozmiar każdego zdjęcia wynosi od 3 MB do 5 MB. Rozdzielczość 300 dpi.

— Każde zdjęcie powinno przedstawiać tylko utwór artystyczny, bez ramki, maty, szkicownika czy innych elementów pomocniczych oraz postronnych przedmiotów. Zdjęcie powinno być wykonane frontalnie, to znaczy bez zniekształcenia perspektywy.

Wszystkie informacje mają być podane wyłącznie w języku angielskim, nie wolno pisać dużymi literami!!

WAŻNE! Biorąc udział w konkursie, automatycznie zgadzasz się na wykorzystanie zdjęć swojej pracy w katalogu konkursu „StepbyStep”.

Ten sam uczestnik nie może otrzymać nagrody w tej samej nominacji. Taki przepis został przyjęty, aby szanse na zwycięstwo pozostawić wszystkim uczestnikom konkursu.

Wyniki każdego etapu zostaną opublikowane w grupie FB — IWSPolandnew

i na stronie: artstepbystep.pl

Terminy:

Etap 1 – od 1 stycznia 2020 r. do 31 stycznia 2020 r

Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 5 lutego 2020 r.

Etap 2 — od 6 lutego 2020 r. Do 6 marca 2020 r

Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 11 marca 2020 r.

Etap 3 — od 12 marca 2020 r. Do 11 kwietnia 2020 r

Wyniki etapu 3 zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2020 r.

Etap 4 — od 16 kwietnia 2020 r. Do 16 maja 2020 r

Wyniki etapu 4 zostaną ogłoszone 20 maja 2020 r.

Ogłoszenie pełnej listy finalistów — 21 maja 2020 r

Ogłoszenie listy nominowanych do nagrody specjalnej — 10 czerwca 2020 r

Opłata za udział w finale dokonywana jest zgodnie z wynikami każdego etapu i jest akceptowana do końca następnego etapu konkursu.

Termin płatności zgodnie z wynikami 4. etapu do 20 czerwca 2020 r.

Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony podczas ceremonii wręczenia nagród w konkursie Step by Step.

Data i miejsce ceremonii wręczenia nagród zostaną ogłoszone później.

Mailing katalogi od 1 września do 1 grudnia 2020

Informacje i szczegóły dotyczące płatności będą udostępnione po ogłoszeniu listy finalistów.

Wszystkie pytania prosimy kierować pod adresem:

stepbystep.competition@gmail.com   lub na stronę: IWSPolandnew

Projekt jest opatentowany w międzynarodowej bazie danych praw autorskich i stanowi prywatną własność intelektualną.

Numer licencji: 89081 od: 29 maja 2019 r

Organizator konkursu – Yuliia Kochetova

Kierownik IWS Poland — Yuliia Kochetova